© MK Apolo
 

 

 Naše akce - reportáže z námi pořádaných soutěží

 

Vyberte rok:

 

 Kopřivnické poháry 2007 - 7. ročník naší veřejné soutěže (27.  říjen 2007):

 

Modely:

Počet modelů letadel: 29

Počet modelů bojové techniky: 30

Počet papírových modelů: 16

Celkem: 75 modelů

 

Účastníci:

Kluby: 10 klubů (z 8 měst)

DDM Kopřivnice, MK APOLO Kopřivnice, LMK Děrné, KPM Old Stars Ostrava, KPM Frýdek-Místek, KPM Tora Příbor, KPM Dubina, KPM 466 Ostrava, HKPM Prostějov, KPM Třinec

 

Neorganizovaní: z 6 měst

Frenštát pod Radhoštěm, Kopřivnice, Ostrava, Rožnov pod Radhoštěm, Opava, Velké Albrechtice

 

Celkový počet soutěžících: 45 (+doprovod cca 20)

Celkový počet organizátorů, rozhodčích: 12

Odhadovaný počet návštěvníků z řad veřejnosti: cca 30

Celkem návštěva soutěže: cca 100

 

Letošní ročník jsme měli myslím dobře připravený, snad až na termín, který jsme vybírali rok dopředu. Měli jsme asi vybírat lépe, protože se sešly podzimní prázdniny, dušičky a také další soutěž (na jižní Moravě). Po šesti letech, kdy počet modelů a účastníků neustále stoupal, jsme tak letos zaznamenali "pouze" necelých osm desítek modelů. Bohužel nedorazily některé kluby z našeho blízkého okolí se kterými jsme tak trochu počítali. Naopak jsme uvítali chorvatského hosta Damira Stanzera, velkého nadšence pro čs. letectví. Zpočátku jsme byli trochu rozladěni z menší účasti modelů, ale jak soutěž probíhala, pomalu nás to opouštělo, atmosféra byla snad dobrá a soutěžícím se u nás snad líbilo. Jistě k tomu přispěli svým dílem i pánové z příborské odbočky Svazu letců ČR, kteří nám zapůjčili fotografie z historie pluku k výstavě a sami pak odpoledne přišli na povídání o životě u dopravky a besedu. Také udělili velmi lákavou cenu - let na skutečném simulátoru L-410 Turbolet v Mošnově (který se hned to odpoledne uskutečnil!). Vyhrál ji pan Radim Švéda za svůj krásný Tiger Moth od Směru 1/48, který pak ještě vyhrál i celý Open Challenge. Fotky tohoto modelu najdete níže v kapitole Open Challenge. Ale ani další výherci neodešli s prázdnou, protože cen bylo dost a byly opravdu hezké... Letošní ročník je tedy zdárně za námi a my doufáme - ba věříme - že příští rok bude účast o něco vyšší. Doufáme, že se vám naše soutěž a setkání s veterány z 1. dlp Mošnov líbilo a dovolujeme si vás pozvat na již 8. ročník naší veřejné soutěže, která se uskuteční v sobotu 25. října 2008 opět v DDM Kopřivnice. A malý dovětek na závěr - zkuste si postavit také nějaké Čs. letadlo nebo techniku, uvidíte, že nevypadá o nic hůře než cizí... A nezapomeňte je pak přivézt k nám na soutěž :-)

 

Klikněte zde pro přehrání videosouboru s reportáží Kabelové televize Kopřivnice

 

Fotografie ze soutěže:

 

 

 

Naši sponzoři a partneři v roce 2007 - srdečně děkujeme!

www.sharpostrava.cz          www.koprivnice.cz          www.ddmkoprivnice.edunet.cz

 

 Open Challenge 2007 - DH-82 Tiger Moth 1/48

- otevřené klubové mistrovství ve stavbě modelu DH-82 Tiger Moth ze stavebnice v.d. Směr Praha 1/48 s použitím libovolných doplňků a v libovolné verzi

Letos se opět do náročného Challenge přihlásilo jen pár modelářů. Z nich pouze pět Tiger Motha stavělo a jen tři z nich jej dokončili. Vítězem se zcela zaslouženě stal Radim Švéda z KPM Třinec, jehož "tygřík" byl skutečně nádherný a pěkně vyšperkovaný. Navíc se jeho model velmi líbil i veteránům z 1. dlp Mošnov a dostal od nich speciální cenu - let na simulátoru L-410 na mošnovském letišti, což se hned také provedlo... Příští rok chystáme změny, sloučíme stavbu čtvrtek i sedumdesátin pod jedno téma a název: Nostalgia Cup 2008. A jaké bude téma? Počkejte si na vyhodnocení letošního "MiGovského" Nostalgia Cupu a dovíte se to... Ještě dodáme, že malou pozornost Tomáši Turkovi a Michalu Sudkovi pošleme poštou co nevidět :-)

 

Radim Švéda
KPM Třinec

1. místo 2007

     
Tomáš Turek
 

2. místo 2007

     
Michal Sudek "Turboduck"
 

3. místo 2007

 

 Nostalgia Cup 2007 - Jakýkoliv proudový MiG 1/72

Jedná se o speciální soutěž modelů z libovolných stavebnic a doplňků, základní a jedinou podmínkou letos bylo, aby to byl model letadla MiG s proudovým motorem a byl v měřítku 1/72.  Modely mohou být nově postavené i několik let staré, soutěž probíhá i na internetu, lze se přihlásit na serveru Modelforum www.modelforum.cz (Forum - Skupinové stavby - Nostalgia Cup) Všichni zúčastnění, kteří nám pošlou svou adresu, obdrží jako poděkování speciální diplom, vítěz i něco navíc. Letos se nám sešlo celkem více než 130 modelů proudových MiGů různých verzí od 31 účastníků!!! Vítězem jsme vybrali pana Libora Musila, protože jeho MiGy jsou prostě a jednoduše nádherné a ukazují, jaké skvosty jdou udělat i ze starších stavebnic... Na druhé místo jsme dosadili modeláře skrývajícího se pod přezdívkou "Tango" - jeho kolekce je obrovská a taky moc pěkná! O třetí místo se dělí Aleš Karban "Krab" s Martinem Pavlonem. Zatímco Krabovy MiGy jsou staršího data ale velmi hezké, Martinův MiG-9 je zcela čerstvý a vyhrál celou kategorii I.c na našich pohárech... Ceny jako obykle posíláme poštou. Všem dalším soutěžícím moc děkujeme za účast, doufáme, že se příští rok zúčastníte zase.

Příští rok dojde k podstatné změně, rozhodli jsme se sloučit Open Challenge 1/48 a Nostalgia Cup 1/72 do jedné soutěže. Tou bude NOSTALGIA CUP 2008. A co se bude stavět? Příští rok zůstaneme opět u letadel z východu, bude to Rok pana Polikarpova. Takže stavějte nebo hledejte a oprašujte své již postavené Polikarpovy 1/72 či 1/48, vrtulové či proudové, jedno či dvoukřídlé, všechny budou jistě krásné!

 

Libor Musil

1. místo 2007

       
"Tango"
 

2. místo 2007

       
Aleš Karban
"Krab"
 

3. místo 2007

Martin Pavlon

3. místo 2007