© MK Apolo
 

 

 Naše akce - reportáže z námi pořádaných akcí

 

Vyberte rok:

 

 Kopřivnické poháry 2010 - jubilejní 10. ročník naší veřejné soutěže - 30.  října 2010:

 

 

 

Máme za sebou jubilejní, desátý, ročník naší soutěže. Proto byl také trochu výjimečný tím, že jsme zorganizovali menší výstavu modelů členů klubu, do které mohli svůj model dát také naši návštěvníci. To se myslím povedlo, protože na stolech ve velkém sále bylo k vidění něco mezi osmi až devíti desítkami modelů! To však nebylo všechno, protože jak už se o našem klubu ví, někteří z nás trochu ulítli na modelech letadel Zlín a tak jsme vyhlásili setkání letounů letadel značky Zlín. Někdo z vás si asi vzpomene, že jsme prvotní setkání Zlínů zorganizovali už na Modellbrnu 2009 a taky letos na Zlínkitu. Protože jsme ale nestihli postavit Zlína všichni, kdož jsme zamýšleli, tak jsme si dali sraz možná už naposledy u nás na soutěži. Sešlo se tam celkem dvaadvacet Zlínů v měřítku 1/72. Třetí výstavkou byl Nostalgia Cup 2010 - Rok pana Hawkera. U nás se naživo sešly dvě desítky Hawkerů různých měřítek a další jsou na internetovém Modelfóru (více k Nostalgia Cupu bude později, níže na stránce a na MF). Nesoutěžní modely ještě obohatila výstavka figurek a bust, kde jich bylo téměř také dvacet nesoutěžních. Sečteno a podtrženo to dělá přes sto čtyřicet výstavních modelů! A teď si vezměte, že soutěžních bylo taky tolik... Na naši jubilejní soutěž se sjelo krom vystavovatelů, prodejců (mimochodem, burza byla opravdu vydařená), rozhodčích a doprovodu 72 soutěžících, kteří přivezli 141 soutěžních modelů. Nejvíce jich bylo v tak zvaném prý "úpadkovém" měřítku 1/72 a byla to letadla. No, jestli tohle je znakem úpadku, pak si nelze přát nic víc, než aby takhle podobně "upadala" i ostatní měřítka. Kvalita modelů celkově byla velmi vysoká, viděli jsme i opravdu špičkové modely a myslíme si, že letošní ročník byl i kvalitativně nejlepší. Také na soutěžící  jsme měli letos štěstí a přivítali jsme i vzdálenější účastníky - z naší republiky asi nejdále z Liberce a Černošic, ze Slovenska z Martina a z Polska z Gilowic a Bialsko-Biale. Absolutními vítězi se letos stali Milan Klouček a Jan Kopecký, oba ze SPL Liberec, kteří si také v kategoriích techniky a letadel odvezli naše Kopřivnické poháry. Díky sponzorům jsme mohli náležitě ocenit výherce všech řádných i speciálních kategorií a doufáme, že jsme naší jubilejní soutěží důstojně oslavili desáté výročí našeho klubu a soutěže samotné. Děkujeme všem!

 

Klikněte zde pro přehrání videosouboru s reportáží Kabelové televize Kopřivnice

 

Modely:

Počet modelů letadel: 70 (+ 41 výstavních)

Počet modelů bojové techniky: 37 (+ 1 výstavní)

Počet papírových modelů: 27 (+ 2 výstavní)

Počet modelů figurek: 7 (+18 výstavních)

Počet modelů v sálové výstavě k 10. výročí soutěže a klubu: cca 85

 

Celkem:  141 soutěžních modelů +  142 výstavních = cca 288 modelů

 

Účastníci:

Kluby: 15 klubů

MK APOLO Kopřivnice, MK Černošice, KPM Frýdek-Místek, KPM Hodonín, KPM Karviná, Juventus Karviná, KPM Ostrava-Proskovice, KPM Zlín, LMK Děrné, VKPM Brumov-Bylnice, HKPM Prostějov, SPL Liberec, Albatros Martin (SK), KMK Modelik Bialsko-Biala (PL), SP Gilowice (PL)

 

Neorganizovaní: 9 měst

Bělkovice, Brno, Frýdlant nad Ostravicí, Hranice, Kopřivnice, Olomouc, Ostrava, Ropice, Václavovice

 

Celkem k nám přijeli lidé z 22 různých měst.

 

Celkový počet soutěžících: 72 (+doprovod cca 40)

Celkový počet organizátorů, rozhodčích: 30

Odhadovaný počet návštěvníků z řad veřejnosti: cca 60

Celkem návštěva soutěže: cca 200

 

 

 Naši sponzoři a partneři v roce 2010 - srdečně děkujeme!

www.sharpostrava.cz

www.koprivnice.cz

www.tatramuseum.cz

www.agama-model.cz

www.ddmkoprivnice.edunet.cz

apolo.koprivnice.org/slpribor

 

 Nostalgia Cup 2010 - Rok pana Hawkera

Součástí soutěže bylo i otevřené setkání modelů NOSTALGIA CUP 2010 – ROK PANA HAWKERA s libovolnou verzí letadla značky Hawker a jejich odnoží. Dvaasedmy a čtvrtky především - ale i větší měřítka... Přihlásit jste se mohli buď do virtuální "soutěže" na Modelfóru www.modelforum.cz (Forum - Skupinové stavby - Nostalgia Cup - 2010) nebo je přivézt přímo k nám na soutěž.

 

 

 

V letošní Nostalgii nakonec zvítězil Jiří Krumnikl, známý z Modelfóra pod přezdívkou Jirka z Hranic, jenž se neuvěřitelně popasoval se shortrunovým modelem Hawker Hart od firmy AZ Model 1/72. Jirka přijel i k nám na soutěž a pohledu na jeho vskutku soutěžní Hart se nedalo nabažit.

Letos neudělíme třetí místo, protože máme dvě druhá místa. Nemohli jsme se totiž rozhodnout, co se nám líbí více!

Prvním, kdo na druhé místo tedy dosáhnul je - letos snad ještě neúnavnější - modelář skrývající se na Modelfóru pod přezdívkou Surefootson, jinak v civilu Šimon Vavrečka. Co v Nostalgii letos předvedl byl opět poctivý kus práce a fortelu. Střihnout si tři Hurricany, jeden krabičkový II.d Revell, druhý také Revell ale II.b komplet pozotvíraný a třetí shortranový IV.d od AZ Modelu 1/72.

Ten, kdo se s Surefootsonem dělí o stříbro, je modelář pod pořezdívkou vslunicko, ale jelikož přijel i k nám na soutěž, tak můžeme prozradit, že je to v civilu Václav Sluníčko se správně nostalgicky pojatým Tempestem Mk.V od Academy, který krom doplnění komerčních doplňků vlastnoručně vyšperkoval otevřenými zbraňovými šachtami. Krom tohoto nového Tempestu ještě Václav ukázal i starší kousky, ale stále moc pěkné Hurricany I. (1/48) a II.c (1/72)

Všem dalším zúčastněným děkujeme za podporu a jestli byste od nás rádi pamětní list, pošlete nám mailem adresu. Vítězům gratulujeme, budeme je kontaktovat a můžou se těšit na diplom a nějaký ten bonus zavánějící plastikem navíc...

Příští rok přezbrojíme a čekáme ještě vyšší účast, protože příští NOSTALGIA CUP 2011 je ROK PANA SUCHOJE. Ano, budou se stavět letadla značky Suchoj. Tak se budeme moc těšit, opět nejen u nás na soutěži, ale i na Modelfóru. Stavte, hledejte nebo oprašujte, zcela nové či úplně staré modely letadel značky Suchoj!

 

1. místo 2010

Jiří Krumnikl

Hawker Hart

       

2. místo 2010

Surefootson

3x Hawker Hurricane

       

2. místo 2010

Václav Sluníčko

Hawker Tempest Mk.V