© MK Apolo
 

 

 Naše akce - reportáže z námi pořádaných soutěží

 

Vyberte rok:

 

 Kopřivnické poháry 2005 - jubilejní 5. ročník naší veřejné soutěže (22.  říjen 2005):

 

Modely:

Počet modelů letadel: 63

Počet modelů bojové techniky: 45

Počet papírových modelů: 23

CELKEM: 131 modelů

 

Účastníci:

Kluby: 12 klubů (z 9 měst)

APOLO Kopřivnice, KPM Dubina, KPM F-M, KPM Havířov, KPM Karviná, KPM Rychvald, KPM Slavičín, KPM Studénka, LMK Děrné, Old Stars Ostrava, TORA Příbor, YMCA Ostrava.

 

Neorganizovaní: z 8 měst

Frenštát p.R., Horní Lideč, Kopřivnice, Mankovice, Olomouc, Příbor, Rožnov p.R., Slavičín.

 

Celkový počet soutěžících a doprovodu: 66 (soutěžící) + 29 doprovod, rozhodčí

Celkový počet organizátorů: 9

Odhadovaný počet návštěvníků z řad veřejnosti: cca 40

Celkem návštěva soutěže: cca 140

 

Letošní poháry byly hektické a přinesly i něco málo změn oproti loňsku. Zaznamenali jsme opětovné zvýšení kvality soutěžních modelů (kam až to půjde, bůh ví) a co bylo hlavní - modelů bylo více než vloni. Docela se nám soutěž rozrůstá, kapacity DDM zatím postačují, a to je dobře. Novinkou byly letos speciální ceny Open Challenge Avia BH-11 1/50 od v.d. Směr a Nostalgia Cup 1/72 s jakýmkoliv Spitfirem z dnes již "starších" stavebnic. Zatímco hotových Avií se sešlo pomálu (2 in natura + 1 na internetu), Spitů dohromady s internetovou částí soutěže od 15 soutěžících! Vyhodnocení "nostalgie" a "openu" najdete pod fotografiemi ze soutěže. 

Co říci závěrem? Momentálně netušíme, jsme moc rádi, že pátý jubilejní ročník dopadnul jak nejlíp asi mohl. Každopádně můžeme již ohlásit, že příštím rokem pořádáme soutěž opět, datum je stanoveno na 21. října 2006, jak jinak než v sobotu... Kategorie víceméně stejné, opět speciálky pro nejlepší Čechy, mixéry, a možná i něco navíc... Těšíme se na shledanou s vámi u nás a sledujte aktuality!

Děkujeme všem sponzorům, zejména pak Městu Kopřivnice, firmě TallyHO! a DDM Kopřivnice.

 

Fotografie ze soutěže:

 

 

 

Nostalgia Cup 2005 - Spitfire 1/72

Letošní rok jsme vyhlásili "mistrovství" ve stavbě modelu letadla Supermarine Spitfire v měřítku 1/72, libovolné verze. Do soutěže byly přijaty jak nové výtvory, tak třeba modely několik (i desítek) let staré. Ze soutěže byly předem vyloučeny novodobé stavebnice firem Revell, Hasegawa a Tamiya (Academy jsme zapomněli zakázat a teď již pozdě bycha honiti :-). Doplňky jaké si kdo zvolil, preferovali jsme způsob "hand made", čili "monako". Účast přímo na soutěži byla mizivá (dva modely v soutěži), na internetu - www.modelforum.cz - se však modelů a modelářů sešlo mnohem více. Vítěze máme, stal se jím Jirka Vrabec, který z letitého Směru udělal přímo nádherný kousek, další modely jsou samozřejmě taky krásné, vždyť jde o Spitfira, ne? Tedy všem zúčastněným děkujeme, posíláme poštou drobnou upomínku na Nostalgia Cup 2005, výherci ještě něco navíc a všem oznamujeme: příští rok bude ve znamení Jaka, tedy jakýkoliv model letadla Jakovlev, vrtule nebo proudový, podmínkou je 1/72. Výběr stavebnice a doplňků je neomezen!

 

Účastníci Nostalgia Cupu 2005:

 

Autor: Jirka Vrabec, vítěz 2005

Stavebnice: Směr

 
Autor: Peter Elbert

Stavebnice: KP, 2. místo

 
Autor: Honza Jezl

Stavebnice: KP, 2. místo

 
Autor: Roman Kresta

Stavebnice: 2x KP, 2. místo

 
Autor: Daniel Křivánek

Stavebnice: Frog/Novo, 2. místo

 
Autor: Jaroslav Osten

Stavebnice: Frog/Novo, 2. místo

 
Autor: Karel Pilát

Stavebnice: Frog/Novo, 2. místo

 
Autor: Pavel Raška

Stavebnice: 1x Frog/Novo, 1x KP,
                 2. místo

 
 
Autor: Mirek Říha

Stavebnice: Academy, 2. místo

 
Autor: David Šedý

Stavebnice: Směr, 2. místo

 
 
Autor: Pavel Šenk

Stavebnice: Směr, 2. místo

 
Autor: Petr Špůrek

Stavebnice: KP, 2. místo

 
 
Autor: Vladimír Šuma

Stavebnice: 1x Frog/Novo, 1x KP,
                 2. místo

 
Autor: Tomáš Turek

Stavebnice: Směr, 2. místo

 
Autor: Jakub Vilingr

Stavebnice: Heller, 2. místo

  

Open Challenge Avia BH-11, Směr 1/50

Tak se ukaž - blamáž! To byly slova, se kterými startoval Open Challenge u nás v klubu, kdy jsme se vyhecovali ke stavbě BéHáček ze stařičkých stavebnic Směru. Přihlásilo se nás asi pět, ale jen dva dokonali dílo až do konce. Na internetu se k nám přidali Jarda Osten, Michal Dub, Petr Marek a Simona Hobzíková. Bohužel, Jarda nestihnul začít a Michal s Petrem zase dokončit. Od nás dokončili Pavel Šenk a Libor Špůrek a dokončovali na poslední chvíli (Libor lepil v noci před soutěží ve 23:00 křídla k trupu zatímco Pavel byl o něco rychlejší a ve 22:00 toho večera už měl hotovo :-). Čekali jsme, že na soutěž dorazí Avií více, bohužel, nestalo se tak. Tedy vzato bodově, nejlepší byl Pavel Šenk, druhý Libor a na čestném třetím místě skončila Simona Hobzíková, která model vystavila jen na Internetu. Cenu Simoně posíláme poštou. Příští rok je Open Challenge tentokráte s "troubou", a to Su-7, OEZ/KP 1/48. Doplňky a varianty libovolné, základ tato stavebnice. Tedy těšíme se, že se dostavíte v hojném počtu!!!

 

Pavel Šenk
Avia Bk.11

1. místo, 75,50 bodů

 
Libor Špůrek
Avia BH-11

2. místo, 61,50 bodů

 
Simona Hobzíková
Avia BH-11

3. místo, nebodováno