© MK Apolo
 

 

 Naše akce - reportáže z námi pořádaných akcí

 

Vyberte rok:

 

 Kopřivnické poháry 2011 - 11. ročník naší veřejné soutěže - 29.  října 2011:

 

 

 

 

 

Modely:

Počet modelů letadel: 51

Počet modelů bojové techniky: 38 (+ 1 výstavní)

Počet papírových modelů: 12 (+ 16 výstavních)

Počet modelů figurek: 8 (+ 19 výstavních)

Počet modelů Spitfire Squadron Airfix 1/72: 20

Počet modelů Nostalgia cup 2011 - Rok pana Suchoje: 13

Počet modelů v nesoutěžní výstavě: 89

 

Celkem: 109 soutěžních modelů + 142 výstavních = 267 modelů

 

Účastníci:

Kluby: 17 klubů

Albatros Martin (SK), DDM Kopřivnice, HKPM Prostějov, Juventus Karviná, KPM Frýdek-Místek, KPM Hodonín, KPM Karviná, KPM Odry, KPM Olomouc, KPM Opava, KPM Ostrava-Proskovice, KPM Praha - Prosek, KPM Sokolov, MK APOLO Kopřivnice, Old Stars Ostrava, SPL Liberec, VKPM Brumov-Bylnice

 

Neorganizovaní: 7 měst

Hranice, Kopřivnice, Ostrava, Praha, Přáslavice, Uherské Hradiště, Václavovice

 

Celkem k nám přijeli lidé z 18 různých měst.

 

Celkový počet soutěžících: 56 (+doprovod cca 20)

Celkový počet organizátorů, rozhodčích: 20

Odhadovaný počet návštěvníků z řad veřejnosti: cca 50

Celkem návštěva soutěže: cca 150

 

 Reportáž

V letošním jedenáctém ročníku naší soutěže jsme se snažili navázat na podařený loňský ročník. Kromě bodovací soutěže jsme tedy otevřeli i nesoutěžní výstavku modelů, která se těší poměrně velkému zájmu - letos v ní bylo 89 modelů. Dalším lákadlem mohl být slet modelů letadel Supermarine Spitfire 1/72 od Airfixu nazvaný podle skupinové stavby na Modelfóru "Spitfire Squadron". Sešlo se jich nakonec 20, fima Sharp Centrum Ostrava udělila modelu od "Oslíka" cenu Sharp Best of Spitfie a ostatní obdrželi pamětní list. I Nostalgia Cup 2011 - rok pana Suchoje - byl obsazen a to i stroji "What-If?", celkem se jich u nás sešlo 13. Vraťme se však k bodovací soutěži, která se letos nesla ve znamení vysoké konkurence v seniorských kategoriích a v nízké účasti v kategorii žáků (je to škoda, pro výherce žákovských kategorií byly připraveny hezké ceny). Dokonce se stala naprosto raritní věc, že absolutní vítězi Kopřivnických pohárů v letadlech byli tři, protože získali stejný počet bodů (90 ze 100) a byli z jednoho klubu (SPL Liberec)! Tohle se nám ještě nestalo... Samozřejmostí již byla burza modelů, kde mohli příchozí prodat své přebytky. Kromě nich přijali naše pozvání i někteří prodejci a výrobci: Tomcat Plus FM, MN-Modelář, Avax-models, RS Models, AML a Pavel Rampír Aviation Art. Tito nám také přispěli pár kousky do cen, za což jim děkujeme. Asi neopakovatelným překvapením pro ukrácení dlouhého odpoledního času pro soutěžící byla tombola, která měla hlavní cíl - pobavit soutěžící. Každý obdržel u přejímky ráno los a kromě několika vskutku historických stavebnic typu Novo, Ogoňok, KP a další mohli při troše štěstí vyhrát i nějakou novější stavebnici. Snad se nám tahle recese povedla, příští rok pro vás zkusíme vymyslet zase něco nového. Tradiční speciální cenu za letoun spojený s historií československého letectví udělili i pánové z příborské pobočky Svazu letců, letos inovovanou. Výhrou byl let na nejmodernějším vrtulníkovém simulátoru c ČR - Mi-171 v Mošnově. Chceme poděkovat DDM Kopřivnice za zázemí a možnost uspořádání modelářské akce podle našich představ a všem sponzorům za poskytnutí pomoci. V neposlední řadě děkujeme všem soutěžícím, účastníkům a návštěvníkům naší soutěže a výstavy. P.S.: před vlastní sobotní soutěží jsme se v pátek v podvečer sešli k modelářskému posezení se vzdálenějšími účastníky a kdo chyběl, může jen litovat a těšit se na příští ročník!

 

Více fotografií z této akce najdete na http://apolokoprivnice.rajce.net

 

Klikněte zde pro přehrání videosouboru s reportáží Kabelové televize Kopřivnice

 

 Nostalgia Cup 2011 - Rok pana Suchoje

Součástí soutěže bylo i otevřené setkání modelů NOSTALGIA CUP 2011 – ROK PANA SUCHOJE s libovolnou verzí letadla značky Suchoj a jeho odnoží. Dvaasedmy a čtvrtky především - ale i větší měřítka... Přihlásit jste se mohli buď do virtuální "soutěže" na Modelfóru www.modelforum.cz (Forum - Skupinové stavby - Nostalgia Cup - 2011) nebo je přivézt přímo k nám na soutěž.

Přímo na soutěži se sešlo celkem 13 různých Suchojů a na schůzi klubu 3. listopadu se naši členové rozhodli, že se jim nejvíce líbily modely Martina Glogara, Vladimíra Vaňáska a Romana Kresty, jejichž fotografie přinášíme níže.

Všem dalším zúčastněným děkujeme za podporu a jestli byste od nás rádi pamětní list, pošlete nám na klubový mail adresu. Vítězům gratulujeme, budeme je kontaktovat a můžou se těšit na diplom a něco navíc...

Na příští rok opět přezbrojíme a čeká nás taková malá slovní hříčka. Vyhlašujeme Nostalgia Cup 2012 - Rok pánů z Aera. A je jedno, zda vaše Aero bude vrtulové, jedno či dvouplošné, nebo dokonce moderní proudové, na měřítku také nezáleží. Přivítáme u nás všechny! Tak se budeme moc těšit, opět nejen u nás na soutěži, ale i na Modelfóru ve Skupinových stavbách. Stavte, hledejte nebo oprašujte, zcela nové či úplně staré modely letadel značky Aero!

 

1. místo

Martin Glogar

Suchoj Su-25K

2. místo

Vladimír Vaňásek

Suchoj Su-25K

3. místo

Roman Kresta

Suchoj T-4 Sotka

 

 Naši sponzoři a partneři v roce 2011 - srdečně děkujeme!

www.koprivnice.cz

www.sharpostrava.cz

www.machac.eu

www.agama-model.cz

www.tatramuseum.cz

www.stk-novyjicin.cz

www.ddmkoprivnice.edunet.cz

apolo.koprivnice.org/slpribor

 

 Patlací víkend Apolo Kopřivnice, DDM Kopřivnice (18. - 20. listopadu 2011):

Po bouřlivé diskuzi a delším čase od loňského patláku jsme si řekli, že bychom opět mohli podniknout modelářský maratón. Jako ideální termín nám vyplynul prodloužený víkend od 18. do 20. listopadu. Opět jsme si modelářské nádobíčko nastěhovali do největší klubovny DDM Kopřivnice. Účast nejprve přislíbila dvacítka "patlalů", ale nakonec se nás sešlo sedmnáct:

Filip Černý, Dušan a Tom Ritzovi, Komisař, Miloš Völkl, Marek Nováček, LoneStar, Randalf, Danek Hruškovský, Ondra Škarka, Martin Glogar, Honza "Papouch" Petr, Robert Schwarc, Víťa Výmola, Dan Křivánek a Honza Hlaváček a Pavel Šenk (ti dva nelepili, jen přišli na kus řeči). Panovala výborná nálada. Modelaření jsme spojili s konzumování vynikajícího piva Zlínský švec (Víťo díky za jeho zajištění), klábosením, pojídáním různých dobrot, poslechem rockové muziky. O zpestření se postaral Ondra Škarka. Donesl si k lepení stavebnici prapředka elegantního Spitfiru, prazvláštního Supermarine Type 224. Resinovou stavebnici zakoupil na setkání modelářů v Telfordu. Spolu s Papouchem nám promítli fotky z výletu na samotnou soutěž a výstavu, ale i z muzeí v Duxfordu a Hendonu. Mimo Ondrova exota stavil Martin Eggplane F-16, Randalf Sojuz a japonského Hellcata (stejného Hellcata páchal i LoneStar), zkrátka samá recese. Vážnější tématikou za zaobíral Miloš s precizní práci na Mustangu a Marek Nováček na Zeru. Komisař se věnoval Aeru A-102, Dan LB-79. Danek stavil Dragon Vagon a Víťa T-34. Jak vidíte byla to pestrá směsice. Zdá se, že patláky zakořenily hluboko mezi akcemi Apola. Uznejte sami, nebyl to smysluplný modelářský víkend?