© MK Apolo
 

 

 Naše akce - pozvánky a reportáže z námi pořádaných akcí

 

Vyberte rok:

 

Modelářský Klub SMČR č. 240 APOLO Kopřivnice

ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Kopřivnice

a Svazem letců Příbor děkuje všem účastníkům a návštěvníkům

18. ročníku veřejné soutěže stavitelů plastikových a papírových modelů

pořádané u příležitosti výročí založení samostatné Československé republiky

 

Kopřivnické poháry 2018

Soutěž se konala 3. listopadu 2018 v prostorách

Domu dětí a mládeže Kopřivnice

 

 

 

 

 

 Slovo předsedy Dušana Ritze, ředitele soutěže:

V sobotu 3. listopadu proběhl v Domě dětí a mládeže v Kopřivnici již 18. ročník tradiční veřejné modelářské soutěže Kopřivnické poháry. Soutěže se mohou zúčastnit stavitelé plastikových modelů letadel, pozemní techniky, diorám a figurek a také papírových modelů architektury, vojenské i civilní techniky a ostatních libovolných předloh. Kdo nemá soutěžní ambice, může své modely také jen vystavit na nesoutěžní výstavě.

Soutěž se koná každoročně při příležitosti výročí vzniku samostatné Československé republiky. Letos bylo výročí pěkně kulaté a jedna z kategorií soutěže byla tematicky zaměřená právě na československé vojenské i civilní letectví u období let 1918 - 1938.

První soutěžící začali přicházet do DDM již před osmou hodinou ranní a do desáté hodiny, kdy bylo zahájení soutěže, se sešlo 68 registrovaných účastníků z celkem 26 míst nejen z naší republiky, ale i ze Slovenska a Polska.

Přivezli s sebou téměř 200 soutěžních modelů do 22 soutěžních kategorií a dalších 55 modelů se sešlo v nesoutěžní výstavce. Rozhodčí tak měli plné ruce práce, aby zodpovědně určili nejen medailové pozice, ale i další umístění soutěžních modelů. Letošní ročník tak patřil co do počtu modelů i modelářů mezi velmi úspěšné.

Všichni účastníci se netrpělivě těšili na vyhlášení výsledků. Dvě prestižní ceny Kopřivnický pohár, podle kterých se celá soutěž jmenuje, si odvezli modeláři Pavel Klouček a Miloň Vojtíšek, oba ze SPL Liberec. Vyvrcholením vyhlašování bylo předání Putovního poháru brigádního generála Zdeňka Škarvady. Z rukou zástupců Svazu letců Příbor jej letos převzal Lukáš Hložanka z KPM 446 Ostrava za model britského stíhacího letounu Spitfire Mk.IX v markingu Royal Air Force.

 

 Modely:

Počet modelů letadel: 65

Počet modelů bojové techniky: 44

Počet modelů dioramat: 8

Počet modelů figurek: 24 (+ další v kolekcích p. Kubáně a p. Koliby)

Počet papírových modelů: 15

Počet modelů Nostalgia cup 2018 - Československé letectvo první republiky: 38

Počet modelů v nesoutěžní výstavě v dílně: 55

Celkem: 194 soutěžních modelů (dosavadní rekord!) + 55+ výstavních = 255+ modelů

 

 Účastníci:

Účastníci z 28 měst tří zemí (CZ, SK, PL): Frýdek-Místek, Ostrava, Kopřivnice, Nový Jičín, Slatinice, Olomouc, Kostelec u Holešova, Děrné, Odry, Příbor, Pardubice, Popůvky, Studénka, Hlinsko v Čechách, Rožnov pod Radhoštěm, Liberec, Václavovice, Horní Suchá, Otrokovice, Hranice, Lednice, Krmelín, Opava, Lutín, Trojanovice, Martin (SK), Šenkvice (SK), Chorzów (PL).

Celkový počet soutěžících: 68 (+ doprovod, burza a prodejci cca 40)

Celkový počet organizátorů: 10

Odhadovaný počet návštěvníků z řad veřejnosti: cca 60

Celkem návštěva soutěže: cca 150-180

 

 Fotky z akce: