© MK Apolo
 

 

 

Vyberte rok:

 

 Modeller's Contest Tatry, Nová Lesná, Slovensko (19. srpna 2017):

Po loňském nultém ročníku jsme se opět vypravili do malé vesničky pod Tatrami - Nové Lesné. V porovnání s loňským rokem se soutěž posunula směrem nahoru jak organizátorsky, tak kvalitou - zaujala mne hlavně sbírka Shermanů Martina Kováče a scratche techniky a letadel kolegů z Polska. Soutěž také nabyla na kvantitě - v jednu chvíli pořadatelé hledali stoly, aby byly modely kam dávat... Z prodejců bylo také co vybírat, snad se bude klukům z Lesné dařit takto i nadále a možná, jednou, bude soutěž známá tak, jako kdysi legendární Plastic Session v Popradě. (zapsal a nafotil Jan Koliba)

 

 

 Panzershow 2017, Návsí u Jablunkova (24. června 2017):

Protože jsem jako jeden z mála vynechal soutěž v Brně, výstavu v Návsí jsem si už nemohl nechat ujít. Vzhledem k tomu, že ráno na alkohol testeru svítilo 0,6 dorazili jsme na soutěž s mírným zpožděním. Na soutěži jsem byl poprvé a byl jsem příjemně překvapen kvalitou modelů hlavně v technice 1:35. Jako zpestření probíhaly workshopy kluků z Eastmodels.sk, venku pak malovali figurkáři. Soutěž probíhala sice v komornější, zato rodinné atmosféře. V závěrečném hodnocení se Kopřivničtí neztratili a posbírali pár ocenění. Podtrženo sečteno, v Outlooku si dávám na rok 2018 upomínku na Panzershow... (zapsal a nafotil Jan Koliba)

 

 

 Modellbrno XXL, Brno - BVV (16. - 17.  června 2017):

Fotografie z Modellbrna najdete na našem klubovém fotoalbu apolokoprivnice.rajce.net

 

 Balejkův pohár a Louckého memoriál, Brumov-Bylnice (20. května 2017):

Odešel jeden z nás, odešel modelář. Především však odešel mladý kluk, syn, bratr, vnuk, kamarád, kolega a přítel. A odešel z tohoto světa nešťastně. Rodina Vaška Nováka z Brumova-Bylnice se navzdory této velké osudové ráně, která se nemůže nikdy zacelit, přece jen rozhodla uspořádat tradiční květnovou soutěž a oslavit tak jeho zamilovaný koníček. Díky nim jsme mohli důstojně uctít Vaškovu památku tam, kde to měl rád. Na Valašsku, mezi modely a mezi přáteli. Moc děkujeme vám všem, kteří jste tam s námi v hojném počtu byli a vyjádřili tak především velkou podporu rodině Nováků. Nikdy na tebe nezapomeneme, Vašku! (zapsal a nafotil Pavel Šenk)

 

Více fotografií z této akce najdete na http://apolokoprivnice.rajce.net

 

 Oderský pohár, Odry (18. března 2017):

Blížící se svátek všech Josefů napověděl, že v Odrách proběhne další ročník tradiční komorní soutěže. Za studeného a deštivého počasí do Oder vyrazila i kopřivnická výprava. Postupně se v prostorách střední školy zaplnily všechny stoly určeny pro soutěžní modely. Kromě místních borců z oderského klubu a nás dorazili modeláři z Děrného, Frýdku-Místku, Ostravy a Opavy. Mimo bodovací soutěž opět proběhla místní tématická soutěž, letos na téma Super Sabre 1/72. Tento rok vyhrál po zásluze místní borec Petr Husák. Na příští rok si připravte Westland Lynx 1/72! A jak jsme dopadli my? Bodovali jsme ve čtvrtkách díky Dušanu Ritzovi a Martinu Glogarovi, ve dvaasedmdesátinách postupoval ve šlépějích svého otce Tom Ritz v kategorii kadetů. V kategorii 1/48 žáků získal vavříny člen kroužku modelářů při DDM Kopřivnice Danek Mazdia, v odznáčcích 1/144 zabojoval další člen kroužku modelářů Adam Zemánek. Pro Apolo byl letošní Oderský pohár úspěšný. A co vy? Přijedete se příští rok do Oder podívat s námi? (zapsal a nafotil Petr Koliba)

 

 

 O poháry Luna Příbor, SVČ Luna Příbor (18. února 2017):

Ani letos náš klub nevynechal tradiční příjemnou modelářskou soutěž v blízkém Příboře. Je to pro nás start další modelářské sezóny v přátelském prostředí SVČ Luna Příbor. Kluci modeláři z kopřivnického kroužku modelářů při DDM mají možnost srovnat své síly s nejbližší konkurencí. Navíc v Příboře probíhá tradiční prezentace novinek firem Special Hobby, Eduard, Mark I, Fly a AZ model. Navíc letos prezentovala svůj sortiment polská firma IBG. Letošní ročník byl vůbec ve znamení početné polské výpravy. Velmi pěkné diorámky u bojové techniky a novostavby létajících člunů mezi letadly byly nepřehlédnutelné a budily zaslouženou pozornost. V kategorii letadel úspěšně hájili naše barvy Dušan Ritz s Martinem Glogarem, u pozemní techniky se neztratil Ondra Škarka a Honza Koliba. Mezi kopřivnické modelářské naděje se zařadil Vilém Koudela z kopřivnického kroužku modelářů, který byl po zásluze oceněn za své modely pozemní techniky 1/35. Na cenu Svazu letců pobočky Příbor jsme sice letos nedosáhli, ale příští rok se nám to třeba zdaří! (zapsal a nafotil Petr Koliba)

 

 

 XIII. Hradecký lev, DDM Hradec Králové (28. ledna 2017):

Po zimním spánku jsme se vydali na první letošní soutěž - Hradecký lev. Soutěž pořádaná v Hradeckém domu dětí a mládeže se vydařila, hlavně kategorie techniky 1:35 a diorám byla hodně nabitá. Z doprovodného programu zaujal workshop Mariana Bunce na výrobu tažných lan. Celkově lze hodnotit výjezd do Hradce jako povedený, jediná černá kaňka je moje zničená diorama z Černobylu... (zapsal Jan Koliba, nafotil Roman Kresta)